DRUGIE ŻYCIE FOTOGRAFII

Są takie fotografie do których wracamy po latach, wielokrotnie w ciągu naszego życia. Zachwycają swym urokiem: kompozycją kadru, kolorami, światłem czy w końcu wyjątkową pozą i uśmiechem naszych bohaterów. Również takie posiadam.

 

Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich moich par.

Dobra fotografia ,żyje swoim oddzielnym, nieprzerwanym życiem. Wielokrotnie sięgamy po nią, przekazując historie z nią związaną naszym bliskim, przyjaciołom i innym znajomym. Dzielenie się  nimi niesie nam wiele radości i uśmiechu tak na zewnątrz jak i wewnątrz naszej duszy. Zdjęcie takie przywraca nostalgię i ciepło uczuć, uczuć tamtego dnia, dnia w którym zostało wykonane.

Wierzę, iż każde moje zdjęcie i ujęcie filmowe sprawiają, iż przenosicie się w przeszłość. Przeszłość tak szczęśliwą jak wiosenny letni deszcz nieśmiale spadający na świeżą, soczystą, pachnącą łąkę, tuż o poranku; łąkę spowitą cienka delikatna mgiełką.Słoneczne światło rozlewa swe barwy, dając przepiękny spektakl budzącej się przyrody. Wierzę, iż każde moje ujęcie zachowuje Was od zapomnienia i nieubłaganego upływu czasu. Na zdjęciach i filmie wciąż pozostaniecie tak  jak wtedy ,tego wyjątkowego dnia… Zamykając wyjątkowy album lub chowając wyjątkowe zdjęcie czujemy, iż cząstka nas zawsze pozostanie tu na Ziemi dla naszych dzieci, wnuków dla przyszłości. Za sto bądź dwieście lat , być może ktoś nieznajomy dla nas za  życia, weźmie do rąk Wasze zdjęcie lub zakurzony album. Pochyli swój wzrok, dotknie papierowy kadr, włączy film. Być może pomyśli jak pięknie byłoby móc przenieść się w tamten , wyjątkowy dzień, choćby tylko jako bierny obserwator; spróbować tamtejszych potraw, poczuć ich zapach, spojrzeć w oczy gości, pradziadków, których nie dane było poznać… zobaczyć tamten, bezpowrotnie miniony świat…

 

 

0 0 votes
Article Rating
29-04-2013
/
Poprzedni wpis Następny wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

You may also like