ZDJĘCIA Z POLOTEM CZY STANDARD Z BUKIETEM W PARKU ???

Są wyjątkowe kadry , pełne emocji, energii zapadające w pamięci tak filmowe jak i fotograficzne. Są i zwykłe, błahe, takie zwyczajne, niczym się nie wyróżniające mimo użycia do ich zrobienia sprzętu wysokiej klasy. Na pytanie co czyni fotografa i operatora kamery tym właściwym jest tylko jedna odpowiedź; TALENT. To niezbędna rzecz w przypadku chęci posiadania pięknych kadrów. To różni prawdziwego fotografa i operatora kamery od tych co posiadają  aparat czy kamerę filmową. Sam sprzęt niezależnie od jego klasy i ceny nie czyni jeszcze nas dobrymi w tym co robimy.

 

Kiedyś , ktoś zapytał mnie czy można nauczyć się filmu i fotografii ? Można skończyć liczne kursy i warsztaty w temacie jaki nas interesuje, niestety otrzymany papier z pieczątką nie jest równoznaczny z otrzymaniem TALENTU; to on bowiem jest sednem wszystkiego. Fotografia i Film to dwie dziedziny sztuki pełne artyzmu, wymagające od nas specyficznego spojrzenia na świat i przedmiot. Fotografia i Film wymagają od nas ciągłych poszukiwań, stosowania niekonwencjonalnych rozwiązań, pogoni za światłem i chwilą , o której w chwili myślenia o niej  jesteśmy już w przeszłości…

Oczywiście nie można bagatelizować wiedzy i doświadczenia fotografa czy operatora kamery, bowiem to również bardzo ważne aspekty składające się na właściwą osobę do uwieczniania najpiękniejszych chwil naszego życia, piękna ludzkiego ciała czy subtelności i złożoności świata przyrody. Im większa liczba godzin spędzonych z kamerą i aparatem fotograficznym tym większe doświadczenie i możliwości twórcze operatora.

Co ważniejsze można być po studiach z zakresu filmu i fotografii lecz mimo to tworzyć kiepskie produkcje, niczym nie różniące się od tych robionych amatorsko w domowym zaciszu. I na koniec: dobry fotograf i operator kamery to dość rzadkie przypadki. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć iż tych pierwszych na współczesnym rynku jest jakieś 20-30%, pozostałe 70-80% to osoby , którym wydaję się , iż mogą ,,coś” zdziałać ponieważ mają lustrzankę czy kamerę.

0 0 vote
Article Rating
04-08-2013
/
Poprzedni wpis Następny wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

You may also like