Wybór fotografa i operatora kamery cz.4

Dziś o terminach zdania opracowanych materiałów czyli w pełni zmontowanego filmu i zdjęć.

Jeden z klientów podpisujących umowę pyta czy roczny termin oczekiwania na wesele jest normalnym terminem wśród fotografów i operatorów kamer, bowiem w jego rodzinie ktoś właśnie tyle czekał ? Jak Państwo myślicie co odpowiedziałem ? Oczywiście ,że tak; jest to dość często spotykany okres oczekiwania. Obowiązuje tu jedna święta zasada, która choć nie zawsze to jednak w zdecydowanej większości jest PRWDĄ; mianowicie IM DŁUŻEJ CZEKACIE Państwo na odbiór zdjęć czy filmu tym bardziej możecie być pewni, iż to co otrzymacie będzie dopracowane w każdym calu. Zdecydowana większość młodych par doskonale to rozumie co przejawia się ich cierpliwością. Wybór spośród kilkuset zdjęć z sesji plenerowej i reportażowej co wymaga przejrzenia około dwóch tysięcy plików ich przekonwertowanie, wreszcie udostepnienie wybranych do Państwa wglądu to długie godziny siedzenia przed monitorem. Opracowanie każdego pliku czy wykonanie prezentacji zdjęciowej, nagranie płyt to kolejne długie godziny, o filmie nie wspominając. W zdecydowanej większości za opracowanie materiałów odpowiada tylko jedna osoba co dodatkowo wydłuża czas zakończenia projektu. Pamiętajcie Państwo iż fotografia i film to dziedzina artystyczna a nie produkcja kiełbasy na kilogramy. Jak każda dziedzina artystyczna niezależnie czy to filmowanie , fotografia, czy pisanie wierszy wymaga czasu dla twórcy czyli artysty. Uczciwy artysta do każdej z Młodych Par podejdzie z takim samym należytym szacunkiem, poświęcając tyle czasu aby ostateczny efekty był w pełni satysfakcjonujący nie tylko dla Was ale przede wszystkim dla niego samego.

Tworzenie rzeczy pięknych to zawsze długotrwały i złożony proces o czym należy pamiętać wybierając się do jakiegokolwiek twórcy. Pamiętajmy też, iż jesteście Państwo zazwyczaj tylko jedną z wielu Par zalegającą na dyskach twardych komputera. Opracowuje się zazwyczaj wszystko w kolejności; dlatego też śluby  w miesiącach październik-listopad są opracowywane dopiero w miesiącach luty-kwiecień roku kolejnego.

Minimalny czas zdania w pełni opracowanych materiałów wynosi u nas minimum trzy miesiące i w większości przypadków jeszcze się wydłuża. Od sezonu 2016 wprowadzamy usługę priorytetu w kwocie 100zł. Warunkiem jest iż musimy nie posiadać w swoim kalendarzu przed Państwa weselem ani po innego zlecenia priorytetowego aby zdążyć w przeciągu czterech tygodni z opracowaniem wszystkich materiałów.

0 0 vote
Article Rating
22-02-2016
/
Poprzedni wpis Następny wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

You may also like